Servis notebooků a počítačů všech značek.
5 TOP proč Asus-servis
  • komplexní servis PC a notebooků
  • opravy PC všech značek
  • rychlý, spolehlivý a kvalitní servis
  • dodržování dohodnutých termínů
  • standardní i nadstandardní služby

Spolehlivý a kvalitní antivirový program patří mezi základní PC servis vašeho počítače. Jak ale vybrat ten správný antivirový program? A v čem je lepší free verze antivirového programu oproti verzím placeným?

Vyznat se v současné nabídce antivirových programů bývá často problém i pro profesionála, natož pro uživatele- začátečníka.

Jak pracuje antivirový program?

pc vir Každá aplikace prakticky pracuje na stejném principu. Na základě porovnání virových sekvencí uložených ve své databázi vyhodnocuje možnost „nakažení virem“. Pokud tedy antivirový program hlásí, že nalezl infikovaný soubor, neznamená to nic jiného, než že našel shodu s nějakou svou virovou sekvencí.

Abyste váš počítač pravidelně chránili i před nejnovějšími počítačovými viry, je důležité pravidelně tuto virovou databázi aktualizovat. Většina antivirových programů tuto funkci nabízí automaticky. Bohužel však, pokud porovnávací databáze neobsahuje  nový vir, není ani antivirový program schopen váš PC ochránit. A to z prostého důvodu – prostě tento vir nerozpozná. Proto je také důležité vaše data pravidelně zálohovat, např. na externi HDD. Pokud ani toto nepomůže a vir je skutečně velice škodlivý, např. poškodí pevný disk vašeho počítače, nezbývá než svěřit záchranu dat odbornému PC servisu.

Placený antivir versus antivir zdarma

Pokud se rozhodujete, zda si pořídit placenou verzi antivirového programu či tzv. free verzi, pak byste si měli uvědomit několik základních bodů. V prvé řadě, antiviry zdarma jsou k dispozici především pro nekomerční účely, tedy zejména na počítače v domácnostech. Hlavní rozdíl placeného antivirového programy spočívá v technické podpoře, kterou verze zdarma nemá.

Antiviry zdarma:

MICROSOFT SECURITY ESSENTIALS 2.1

Jedná se o velmi populární antivirový program, jehož hlavní výhodou je jeho možnost využití. Lze jej používat jak pro domácí, tak i pro komerční využití a to až na 10 počítačů. Můžete zvolit různé formy kontroly. Podmínkou instalace je však legální Windows.

Zdarma stahujte zde.

COMODO ANTIVIRUS FREE

Velmi oblíbený antivir s českou lokalizací. K dispozici jsou různé formy nastavení.

Zdarma stahujte zde.

AVAST! FREE ANTIVIRUS

Antivirový program Avast není nutné představovat. Představuje jednu z nejlepších antivirových ochran s vestavěnými antispywar, antirootkit a sebeobrannými moduly. K dispozici pro domácí, nekomerční využívání.

Zdarma stahujte zde.

Placené varianty antivirových programů

Pokud přeci jen budete chtít získat rozšíření základních free verzí, pak si můžete připlatit (nejčastěji roční licencí) za placené varianty antivirových programů. K těm nejznámějším patří zejména:

Norton Antivirus 2012

AVG – Antivirus 2012

AVAST! Pro Antivirus 6

Kontakt

Petýrkova 1943 / 4

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.:

(+420) 777 647 721

E-mail:

majdak@asus-servis.cz

Servis všech značek
Servis všech značek
  1. Máte jakékoliv otázky či dotazy k našim službám? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.