Servis notebooků a počítačů všech značek.

Pevný disk (HDD) je nepostradatelnou součástí každého stolního PC i notebooku u něhož hrozí velké riziko případného poškození. Porucha pevného disku se projevu různými způsoby. Obvykle dochází ke zvýšení hlučnosti počítače, popř. přestane disk nahrávat. Příčin těchto potíží může být několik – od fyzického poškození (např. náraz či velký otřes) , přes poškození elektroniky velkým přepětím.

Ať již je příčina poškození vašeho pevného disku jakákoliv, v každém případě byste měli rozhodně vyhledat servis PC, popř. servis dle vaší značky přístroje (Asus servis, Acer servis apod.). V žádném případě se nedoporučuje pouštět se do opravy pevného disku, pokud této technologii skutečně nerozumíte.

Jak poznat stav HDD?

pevný diskTak jako každý přístroj, tak i HDD má určitou životnost a jednoho dne může zcela dosloužit. Uživatelé PC však mají možnost poznat, kdy ten den D nastane a to díky technologii S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology), kterou je většina disků vybavena. Tato technologie obsahuje určité informace, k jejichž přečtení však potřebujete speciální program. Jedním takovým, který vám může tyto informace pomoct rozluštit je Hard Disk Inspector (jeho zkušební verzi si můžete stáhnout na internetu).

Hard Disk Insperctor je program určen na kontrolu stavu vašeho HDD. Díky variabilitě nastavení vám umožní nastavit všechny funkce, tak jak potřebujete.

Kontakt

Petýrkova 1943 / 4

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.:

(+420) 777 647 721

E-mail:

majdak@asus-servis.cz

Servis všech značek
Servis všech značek
  1. Máte jakékoliv otázky či dotazy k našim službám? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.