Servis notebooků a počítačů všech značek.

Servis a opravy PC Praha 4

Stejně tak jako notebooky i stolní  počítače potřebují čas od času servis - preventivní prohlídku. V rámci našich služeb vám nabízíme servis PC Praha 4. Řešíme jak  hardwarové, tak i softwarové problémy.  Opravy PC Praha 4 nabízí kompletní údržbu, servis i preventivní prohlídky vašich počítačů. K nejčastěji prováděným úkonům v rámci servisu PC patří:
opravy pc
  • přeinstalování Windows,
  • odvirování počítače,
  • nastavení internetu,
  • záchrana dat,
  • zálohy software aj.

Nejčastější závady stolních PC

K nejčastěji řešeným závadám s nimiž se většina stolních počítačů potýká patří pomalost systému či nefunkční připojení k internetu (nelze odeslat e-maily apod.) . Faktorů, proč k těmto jevům dochází, může být několik a vždy je dobré zajistit si odborný servis PC a nepouštět se do oprav tzv. "na vlastní pěst". Mezi další závady, které velice často v rámci našeho servisu PC řešíme jsou: 

1.        Prach a nečistoty

Jelikož v každém počítači je několik ventilátorů, které zajišťují potřebnou cirkulaci vzduchu a tím i dostatečné chlazení celého systému, dochází samozřejmě k nasávání prachu a nečistot do útrob počítače. Čím prašnější  je prostředí, ve kterém je PC umístěný,  tím je situace horší. Prach a nečistoty se usazují na citlivých místech a zhoršují, případně zcela blokují chlazení nejdůležitější součásti PC, kterou je procesor. (CPU - CentralProcesor Unit). Tento se následně začne přehřívat a systém začne „padat“. Včasným vyčištěním (profylaxí) celého počítače předejdete řadě problémů.

2.       Zhroucení operačního systému

Operační systém, v našich podmínkách nejčastěji nějaká verze Microsoft Windows. (XP, Vista, Windows 7) je jednoduše řečeno program, který Vám umožňuje s počítačem komunikovat a zadávat mu pokyny. Počítač bez operačního systému je pouze množina hardwareových  součástí nějak poskládaných do sebe. Ke zhroucení operačního systému (dále jen OS) může dojít z mnoha příčin. Kromě již zmíněného zanesení prachem, přehřátí CPU a následnému poškození systémových souborů to můžou být třeba vadná „nečitelná“ místa na pevném disku, která způsobí ztrátu důležitých souborů, nebo dat uložených na HDD. Jednou z dalších možných příčin může být také infekce nějakého agresivního viru, nebo obecně řečeno „škodlivého software (SW)“. Takového nebezpečného SW je v prostředí internetu poměrně hodně a tak základním předpokladem bezchybného fungování PC (OS) je přítomnost některého z mnoha bezpečnostních programů. (AVG, Avast, Eset, MS Security Essentials).  V případě zhroucení OS je nutné udělat diagnostiku všech jednotlivých součástí PC. (CPU, základní deska, paměti a především pevného disku.) Tato činnost je velice časově náročná, ale bez důkladné diagnostiky nelze určit pravou příčinu pádu OS. Někdy se stává, že všechny HW součásti jsou v pořádku, v systému není žádný škodlivý SW, a přesto dojde k pádu OS. Takto nejčastěji „padajícím“ OS lze s odstupem času definovat (deklarovat) MS Windows Vista. Po výměně vadných součástí je většinou nutné OS přeinstalovat.  Celému PC to rozhodně pomůže a prospěje. Samozřejmě, pokud nebudeme instalovat opět Windows Vista. Před samotnou instalací OS se provádí záloha uživatelských dat. Pokud se tyto nacházejí na poškozených místech HDD, lze je i přesto zachránit, ale činnost je velmi časově náročná a vyžaduje další technické prostředky – tudíž může být i dost drahá. Vaše data jsou to nejcennější, co v PC máte. Proto se o ně pečlivě starejte! Pravidelně zálohujte na externí media. (DVD, externí Hard Disk, Flash). Neinstalujte do PC zbytečně moc věcí. Někdy – dost často – je méně více. Pravidelně provádějte profylaxi (nejlépe u nás) 🙂 a budete spokojeni.  

Kontakt

Petýrkova 1943 / 4

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.:

(+420) 777 647 721

E-mail:

majdak@asus-servis.cz

Servis všech značek
Servis všech značek
  1. Máte jakékoliv otázky či dotazy k našim službám? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.