Servis notebooků a počítačů všech značek.
5 TOP proč Asus-servis
  • komplexní servis PC a notebooků
  • opravy PC všech značek
  • rychlý, spolehlivý a kvalitní servis
  • dodržování dohodnutých termínů
  • standardní i nadstandardní služby

Zavirování počítačů bývá jedním z nejčastějších problémů s nimiž se při servisu PC a notebooků setkáváme. Dochází k němu nejčastěji stahováním podezřelého obsahu anebo otevřením podezřelé pošty.

Jak poznat, že je počítač zavirovaný?

Samozřejmě změnou chování Vašeho počítače či notebooku. Zavirování počítačů se projevuje různými způsoby a závisí na druhu viru, kterým je Vaše PC či notebook napaden. Jako nejčastější jev zavirovaného počítače může být nemožnost jej zapnout, popř. neustálé spouštění některých programů (např. vysunování a zasunování disketové jednotky apod.).

Jak se vyhnout zavirování PC?

pc virus Jako základní předpoklad, jak snížit riziko (ne se však zcela vyhnout) zavirování PC je mít nainstalovaný samozřejmě antivir. Některé společnosti dnes již nabízejí některé antivirové programy zdarma, jakým je např. Avast! , AVG Technologies Anti-Virus Free Edition  či   Eset Smart Security 5 Home Edition.

Podezřelý e-mail

Další hrozbou, jak „nakazit“ Vaše PC virem, je otevírání podezřelého obsahu e-mailu. Velmi často se stává, že Vám e-mail může přijít i od někoho, koho dobře znáte. Pokud si nejste jisti obsahem e-mailu, raději si u dotyčného ověřte, zda Vám skutečně e-mail odeslal. Varováním mohou být i podezřelé koncovky odkazů, jako je např. .jar,  .bat apod.

Podezřelý obsah stránek

Nikdy nestahujete nic ze stránek, které mohou být podezřelé, jak svým zaměřením (velmi často jsou např. zavirované porno stránky), tak i obsahem (nelegální obsah). Velmi často jsou též zavirované stránky s případnými programovými cracky či klíči.

Malá pomůcka pro servis PC

Pokud máte podezření, že obdržený obsah může být zavirovaný, můžete jej zkusit otestovat. Např. tím, že jej nahrajete zde, na tyto stránky: Jottiho malware test

 

 

Kontakt

Petýrkova 1943 / 4

148 00 Praha 4 – Chodov

Tel.:

(+420) 777 647 721

E-mail:

majdak@asus-servis.cz

Servis všech značek
Servis všech značek
  1. Máte jakékoliv otázky či dotazy k našim službám? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.