ASUS servis Praha

777 647 721 | majdak@asus-servis.cz

Servis a opravy notebooků

Opravy notebooku, nebo preventivní servis? Až několikanásobné zrychlení systému? Záchrana a obnova dat z poškozených medií? Konzultace a dodávky na klíč? To vše vám nabízí skvělý a vždy perfektní  Asus servis – opravy notebooků  Profesionální, pozáruční servis notebooků všech značek (Asus, HP, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer, Toshiba, Dell aj.).

V rámci našich služeb Vám můžeme nabídnout:

  • odvoz notebooku k opravě na Praze 4 ZDARMA
  • opravy notebooku
  • upgrade komponent (pevné disky, paměti, mechaniky apod.)
  • zálohování dat
  • aktualizaci programového vybavení
  • instalaci / re-instalaci operačního systému Windows a zajištění jeho optimálního nastavení
  • vyčištění notebooku od nečistot, popř. výměnu nefunkčních či nevyhovujících součástek
  • zrychlení počítače až několikanásobně

a mnoho dalších služeb.

Nejčastější závady notebooků

K nejčastějším závadám u notebooků patří hardwarové  závady, nebo problémy s operačním systémem. Často se také setkáváme se závadami, které si uživatel způsobil svoji neopatrností či nepozorností.

V drtivé většině případů se však dají veškeré problémy napravit. Není proto nutné propadat panice a ihned kupovat nový notebook. 

1.  Zanesený chladící systém notebooku

Příznaky:  notebook se přehřívá, hučí, třeba i smrdí. Obecně platí, že přístroje s procesory AMD se zahřívají více.

Řešení: demontáž a montáž celého přístroje. U některých typů se lze dostat k chladícímu systému bez celkové demontáže. Následné vyčištění žeber chladiče, případná výměna ventilátoru. U některých typů je nutné vyměnit celý chladič, včetně kovové (měděné) části. Ve výjimečných případech se dá sehnat pouze ventilátor. Čištění dotykových ploch samotného chladiče a součástek (CPU, GPU, systémový chip) a nanesení kontaktní (chladící) pasty, která zajistí dokonalý odvod tepelné energie z NB ven.

Časová náročnost: záleží na typu notebooku. V případě kompletní D+M (demontáž a montáž) cca. 2 až 3 hodiny.

2. Poškozený LCD panel

Příznaky: většinou se jedná  o mechanické poškození, které je vidět pouhým okem. Například pokud si přivřete pod víko LCD  mobil nebo tužku.

Řešení: demontáž a montáž LCD panelu. Následně je nutné zjistit přesný typ použitého LCD panelu a zjistit dostupnost a cenu. Poté je nutné domluvit se zákazníkem celkovou konečnou cenu za opravu a případně panel objednat. Ceny LCD panelů se pohybují kolem 3.000,- Kč až 3.600,- Kč bez DPH. Samotné LCD panely se NEOPRAVUJÍ!!!

Časová náročnost:  přibližně 1 hodina

3. Tekutina vylitá do notebooku

Příznaky:  většinou je to cítit, protože se většinou jedná o víno. Pokud to není víno, tak je to džus, káva, pivo, minerálka, coca-cola (ta je nejhorší – dokáže vyžrat měděné spoje) nebo také kocouří „nadělení“. Prostě je to cítit.

Řešení:  okamžitě po zalití otočit otevřený notebook vzhůru nohama, tak aby se tekutina nedostala dovnitř do základní desky ani do LCD. Pokud to stihnete dostatečně rychle je nějaká naděje na záchranu. Pokud se však tekutina dostane na základní desku, je zde velká pravděpodobnost jejího poškození.  Oprava notebooku až na úroveň součástky je velice odborná činnost, která může být dost drahá. Ale určitě to vyjde levněji než nový NB. Zalitá klávesnice většinou končí ve sběrném dvoře. Její oprava je technicky nemožná a většinou se musí celá vyměnit.  

 

Časová náročnost: těžko odhadnout – cena za opravu základní desky se většinou pohybuje kolem 3000,- Kč