ASUS servis Praha

777 647 721 | majdak@asus-servis.cz

Servis a opravy notebooků Praha 4

Pokud máte jakýkoliv problém s funkčností Vašeho notebooku, pak je nejlepší to samozřejmě rychle a spolehlivě vyřešit. V rámci našich služeb Vám nabízíme pozáruční servis notebooků (opravy notebooků) všech značek (Asus, HP, Lenovo, Sony, Fujitsu, Acer aj.). Pro naše klienty poskytujeme také služby záchrany a obnovy dat z poškozených datových nosičů.

V rámci našich servisních služeb Vám můžeme nabídnout:

  • odvoz notebooku k opravě na Praze 4 ZDARMA
  • opravy notebooku
  • upgrade komponent (pevné disky, paměti, mechaniky apod.)
  • zálohování dat
  • kompletní aktualizaci dat Vašeho notebooku
  • instalaci / re-instalaci operačního systému Windows a zajištění jeho optimálního nastavení
  • vyčištění notebooku od nečistot, popř. výměnu nefunkčních či nevyhovujících součástek
  • oprava notebooku Praha 4 

a mnoho dalších služeb.

Nejčastější závady notebooků

K nejčastějším závadám u notebooků patří hardwardové či softwarové závady, do jejichž oprav by se laik rozhodně neměl pouštět a měl  by je přenechat odborníkovi. Často se ale setkáváme také se závadami, které si uživatel způsobil svoji neopatrností či nepozorností.

V drtivé většině případů se však jedná o závady opravitelné. Není proto nutné propadat panice a ihned kupovat nový notebook. 

1.  Zanesený chladící systém notebooku

Příznaky:  notebook se přehřívá, hučí, třeba i smrdí. Obecně platí, že přístroje s procesory AMD se zahřívají více.

Řešení: demontáž a montáž celého přístroje. U některých typů se lze dostat k chladícímu systému bez celkové demontáže. Následné vyčištění žeber chladiče, případná výměna ventilátoru. U některých typů je nutné vyměnit celý chladič, včetně kovové (měděné) části. Ve výjimečných případech se dá sehnat pouze ventilátor. Čištění dotykových ploch samotného chladiče a součástek (CPU, GPU, systémový chip) a nanesení kontaktní (chladící) pasty, která zajistí dokonalý odvod tepelné energie z NB ven.

Časová náročnost: záleží na typu notebooku. V případě kompletní D+M (demontáž a montáž) cca. 2 až 3 hodiny.

   2. Poškozený LCD panel

Příznaky: většinou se jedná  o mechanické poškození, které je vidět pouhým okem. Například pokud si přivřete pod víko LCD  mobil nebo tužku.

Řešení: demontáž a montáž LCD panelu. Následně je nutné zjistit přesný typ použitého LCD panelu a zjistit dostupnost a cenu. Poté je nutné domluvit se zákazníkem celkovou konečnou cenu za opravu a případně panel objednat. Ceny LCD panelů se pohybují kolem 3.000,- Kč až 3.600,- Kč bez DPH. Samotné LCD panely se NEOPRAVUJÍ!!!

Časová náročnost:  přibližně 2 hodiny

3. Tekutina vylitá do notebooku

Příznaky:  většinou je to cítit, protože se většinou jedná o víno. Pokud to není víno, tak je to džus, káva, pivo, minerálka, coca-cola (ta je nejhorší – dokáže vyžrat měděné spoje) nebo také kocouří „nadělení“. Prostě je to cítit.

Řešení:  okamžitě otočit otevřený notebook vzhůru nohama, aby se tekutina nedostala dovnitř do základní desky ani do LCD. Následně demontovat klávesnici a okamžitě jí vyhodit do koše, protože je určitě dál nepoužitelná!! Objednat novou klávesnici (cca. 1.500,- Kč) a příště dávat větší pozor.

Časová náročnost: 1 hodina