ASUS servis Praha

777 647 721 | majdak@asus-servis.cz

Záchrana dat a obnova dat

Záchrana dat společně s obnovou dat patří k velice často řešeným problémům s nimiž nás klienti navštěvují. Přesto, že se to mnohdy může zdát katastrofické, ve většině případů je záchrana dat možná a klienti odcházejí zpět se svými daty.

Pokud Vám přestal fungovat pevný disk (HDD) či nelze načíst CD/DVD s důležitými rodinnými či firemními daty anebo se Váš počítač sám restartuje, pak se jedná o závadu s níž si skutečně sami neporadíte a je nutné vyhledat odborný servis PC. K častým chybám také patří omylem zformátovaní disku či vymazání důležitých dokumentů. Ani v těchto případech však nemusíte lidově řečeno „házet flintu do žita“. V případě, že je disk vážně poškozen, může však být záchrana dat poměrně drahá. A proto jednoduchá rada zní: ZÁLOHUJTE – nejlépe na externí disk.

Jak postupovat při záchraně dat

Pokud dojde k některým z výše popisovaným problémům, pak v prvé řadě:

  •  IHNED vypněte Váš notebook či PC. Dalším neodborným používáním notebooku či stolního PC můžete způsobit vážné potíže a zároveň ztrátu dat, která bude bohužel již zcela nevratná.
  • v žádném případě, pokud problému nerozumíte, se nepokoušejte závadu sami odstranit. Raději nás kontaktuje a spolehněte se na náš profesionální servis PC